Skip to content

Prywatyzacja i jej niezadowolenie – rozwijający się chiński system opieki zdrowotnej ad 7

11 miesięcy ago

537 words

Istnieje nadzieja, że ponieważ medyczne konta oszczędnościowe zawierają własne pieniądze pacjentów, pacjenci będą wrażliwi na koszty opieki, ale nadal będą mieć ochronę przed tymi wydatkami. Rachunki oszczędności medycznych obejmują początkowe koszty opieki zdrowotnej w wysokości do 10 procent rocznego wynagrodzenia pracownika, po czym katastroficzny plan obejmuje koszty w wysokości od 10 do 400 procent wynagrodzenia. Wreszcie, pracodawcy mogą zaoferować pracownikom możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na pokrycie kosztów opieki zdrowotnej przekraczających 400 procent ich wynagrodzenia. System jest daleki od doskonałości. Niektórzy pracodawcy odmówili wykonania mandatów państwowych, twierdząc, że nie mogą sobie pozwolić na składki. Wielu mieszkańców miast nie pracuje dla zorganizowanych pracodawców. Firmy szybko się tworzą i rozwiązują, aby uniknąć wypłacania świadczeń pracownikom. Osoby zależne mogą nie być objęte ubezpieczeniem. Powstał miejscowy chiński prywatny sektor ubezpieczeń zdrowotnych, który sprzedaje ubezpieczenie zdrowotne bogatej mniejszości, na którą może sobie pozwolić, a Chiny rozważają umożliwienie zagranicznym firmom ubezpieczeniowym również sprzedawania opieki zdrowotnej. To, czy rząd chiński będzie w stanie pokryć 51 procent mieszkańców miast, którzy wciąż nie mają ochrony przed kosztami choroby, i jak to zrobi, jest w tym momencie dalekie od jasności.
Rząd centralny był wolniejszy i bardziej niechętny do rozwiązywania problemów opieki zdrowotnej na obszarach wiejskich, ale był zmuszony działać, ponieważ dowody wskazują, że wydatki na opiekę zdrowotną podkopały inne działania rządu mające na celu zmniejszenie ubóstwa wśród chłopów. W 2002 r. Urzędnicy rozpoczęli eksperymenty mające na celu stworzenie bardzo podstawowej siatki bezpieczeństwa finansowego dla opieki zdrowotnej. W ramach tych programów rząd zapewnia równowartość 2,50 USD rocznie, aby pomóc w pokryciu podstawowego planu ubezpieczeń dla chłopów, którzy muszą dopasować to do rocznego 1,25 $ własnego. Ze względu na skromne finansowanie, plany te obejmują wyłącznie opiekę szpitalną (o bardzo wysokim odliczeniu) i pozostawiają chłopów bez odpowiedniej podstawowej opieki i narkotyków. Wydział Wyższej Szkoły Zdrowia Publicznego Harvard pomaga chińskiemu rządowi przetestować alternatywny model obejmujący profilaktykę, opiekę podstawową i ochronę ubezpieczeniową.
Traumatyzowany przez epizod SARS, rząd centralny zainwestował znaczne środki w rehabilitację swojego aparatu do zwalczania chorób zakaźnych, choć nie w innych aspektach publicznego systemu opieki zdrowotnej. 21 Rząd stworzył elektroniczny system zgłaszania chorób, który opiera się na dzielnicy poziom. Każda dzielnica ma teraz również specjalny szpital chorób zakaźnych. Poważną wadą jest to, że ważne luki w mechanizmie monitorowania utrzymują się poniżej poziomu dystryktu. Ponieważ dzielnice w Chinach mogą obejmować setki tysięcy ludzi, wybuch epidemii grypy lub SARS może rozprzestrzenić się szeroko w lokalnej społeczności, zanim zwróci na nią uwagę władze powiatowe. Ponadto Chiny nie zainwestowały jeszcze w edukację publiczną w zakresie higieny osobistej i praktyk w zakresie zdrowia publicznego, które mogłyby powstrzymać przyszłe epidemie w zarodku.
Patrząc w tył i patrząc w przyszłość
Najnowsza historia chińskiego systemu opieki zdrowotnej oferuje szereg lekcji dla obserwatorów w Stanach Zjednoczonych i innych krajach
[więcej w: dofinansowanie do aparatu słuchowego, odbudowa zeba cena, stomatolog białystok cennik ]
[przypisy: olx ciechocinek, nieleczona nadczynność tarczycy, dofinansowanie do aparatu słuchowego ]

0 thoughts on “Prywatyzacja i jej niezadowolenie – rozwijający się chiński system opieki zdrowotnej ad 7”