Skip to content

Lekarze i ruch praw zwierząt czesc 4

12 miesięcy ago

559 words

Wiemy, że jego żona bardzo się denerwuje … Pewnie przeszedłby na emeryturę, gdyby wiedział, o czym rozmawiają różni ludzie. 1414 Otrzymują telefony w domu, w których pojawiają się koszmarne wskazówki o tym, co może się stać z nimi lub ich dziećmi . Znajdują się smugi czerwonej farby, które prowadzą do ich progów. Otrzymują symulowane bomby. I uczą się rzeczywistych wybuchów bomb przeznaczonych dla innych (patrz poniżej). To, czy wpływ na naukowców jest celowy, być może wynika z oświadczenia głównego doradcy medycznego PETA, Neala Barnarda, MD: Demoralizujemy ludzi, którzy myślą, że w badaniach nad zwierzętami można zarobić pieniądze. zaczynają się bać … i zaczynają ustępować. 13
Przemoc
Fizyczne ataki, w tym prawdziwe bomby, podpalenia i wandalizm, są również częścią kampanii antyresearch. Aktywiści włamują się lub palą laboratoria, kradną lub niszczą dane, rozbijają komputery, niszczą mikroskopy i uwalniają zarażone zwierzęta. Zwierzęta w wielu ośrodkach – na przykład myszy wykorzystywane do badań nad zespołem nabytego niedoboru odporności na Uniwersytecie Stanforda – są obecnie trzymane pod strażą przez 24 godziny.
Często, gdy rzekomi umiarkowani twierdzą, że nie są związani z aktami terrorystycznymi, istnieje powód, by wierzyć, że takie twierdzenia są nieszczere. 1, 8, 13, 15 I chociaż niektóre grupy nie uciekają się do brutalnej taktyki, ostatecznym celem dla całego zwierzęcia. ruch praw wydaje się być taki sam.
Celowa szkoda dla osób została przewidziana na jakiś czas1, 15 i teraz wydaje się nieuchronna. W czerwcu 1990 r. Weterynarz w Anglii został ranny, gdy bomba zasadzona pod jej samochodem eksplodowała, gdy jechała do pracy. Grupa obrońców praw zwierząt przyznała, że próbowała ją zabić, a rozmówca powiedział lokalnej stacji telewizyjnej, że niefortunnie przeżyła. Cztery dni wcześniej eksplozja bomby pod samochodem badacza z Uniwersytetu w Bristolu zraniła 13-miesięcznego chłopca w pobliskim wozie (dziecko było leczone z powodu oparzeń, odłamków rany i częściowo odciętego palca). Mówiąc o innym badaczu, przywódca Frontu Wyzwolenia Zwierząt (nominalnie radykalnego ramienia ruchu) w Anglii powiedział w radiu: Im prędzej go zabiją, tym lepiej. 15 W Stanach Zjednoczonych Front Wyzwolenia Zwierząt jest wymienione przez Federalne Biuro Śledcze jako jedna z 10 najbardziej niebezpiecznych organizacji terrorystycznych w kraju. W kwietniu 1990 r. Działacz na rzecz zwierząt w Connecticut został skazany na podstawie federalnych zarzutów o usiłowanie zabójstwa, posiadania materiałów wybuchowych i produkcji bomb, po posadzeniu zdalnie sterowanej bomby rurowej w pobliżu miejsca parkingowego przewodniczącego US Surgical Corporation, producenta chirurgicznego sprzęt wykorzystujący zwierzęta do badań i szkolenia.
Manewry prawne
Jeszcze więcej szkód w badaniach może wynikać z walk prawnych.1. 15 lobbystów działających na rzecz nadmiernie restrykcyjnych przepisów i regulacji, które powodują znaczną biurokrację i opóźnienia dla społeczności biomedycznej, a których cena coraz więcej badań już nie istnieje. Wnoszą procesy sądowe, które zablokowały budowę nowych obiektów w wiodących ośrodkach medycznych. Według wstępnych wyników niedawnego badania przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Amerykańskich Collegów Medycznych, działania działaczy na rzecz zwierząt kosztowały amerykańskie szkoły medyczne około 10 milionów dolarów w ciągu ostatnich pięciu lat, a szkoły medyczne wydają obecnie ponad 15 milionów dolarów rocznie na bezpieczeństwo, edukacja i inne działania na rzecz obrony badań
[podobne: olx ciechocinek, kreatynina badanie cena, ibum ulotka ]

0 thoughts on “Lekarze i ruch praw zwierząt czesc 4”