Skip to content

czerwone plamy na nogach po opalaniu ad 8

12 miesięcy ago

256 words

Argumentując przeciwko temu, jest jednak obserwacja, że IGF-I nie osłabia odpowiedzi glukagonu na hipoglikemię, 33, 34, co można było oczekiwać, gdyby zwiększono stężenia somatostatyny w trzustce. Odpowiedź anaboliczna, podobna do hormonu wzrostu pacjenta, podawana w infuzji IGF-I, wskazuje, że IGF-I obiecuje jako środek stymulujący wzrost u dzieci z zespołem niewrażliwości na hormon wzrostu. Konieczne są dalsze badania w celu ustalenia, czy niższa dawka lub inny schemat leczenia może zachować odpowiedź podobną do hormonu wzrostu, jednocześnie ograniczając hamujący wpływ IGF-I na wydzielanie insuliny.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Z Wydziału Pediatrii, University of North Carolina w Chapel Hill (JLW, JBP, LEU) i Oddziału Endokrynologii, Centrum Zdrowia Dziecka, Warszawa, Polska (MG-M., TER). Prośba o przedruk do Dr. Walkera z Wydziału Endokrynologii Pediatrycznej, CB 7220, 509 Burnett-Womack, University of North Carolina, Chapel Hill, NC 27599-7220.
Obsługiwane przez grant (HD-08299) z National Institutes of Health. Centrum Badań Klinicznych Uniwersytetu Północnej Karoliny jest wspierane przez grant (RR-00046) z Programu Głównych Ośrodków Badań Klinicznych, Wydział Zasobów Badawczych, Krajowe Instytuty Zdrowia.
Jesteśmy wdzięczni Genentechowi z South San Francisco za hojny dar rekombinowanego IGF-I; Andrew Perlmanowi, doktorowi i dr Neilowi Gesundheitowi, Genentech, za ich zachętę; Marjorie Busby, dietetyka zajmująca się badaniami, za pomoc w analizie spożycia przez pacjenta; do Eyvonne Bruton w celu uzyskania fachowej pomocy technicznej; oraz do Judson J. Van Wyk, MD, University of North Carolina, za jego zachętę i pomocną radę.
[przypisy: choroba raynauda leczenie, ibum ulotka, licznik spalania kalorii ]

0 thoughts on “czerwone plamy na nogach po opalaniu ad 8”